توضیح ناجا درباره رفتار یکی از مأموران پلیس

به‌دنبال انتشار کلیپی در فضای مجازی مطرح شد

دفتر سخنگوی ناجا در پی انتشار کلیپی در فضای مجازی در خصوص رفتار نفرت‌انگیز یکی از مأموران، بر برخورد قاطع پلیس با هر نوع لغزش رفتاری درون‌سازمانی تأکید کرد.

به گزارش ایرونیا، به نقل از پایگاه خبری پلیس، نیروی انتظامی «مراقبت» از نحوه و شیوه برخورد کارکنان خویش را در شمار یکی از تکالیف و وظایف اساسی خود جای داده است. چه، این نیرو متولی انجام مأموریت‌هایی است که همگان آنها را در شمار «مأموریت‌های حمایتی» قرار می‌دهند، برای این منظور پلیس همواره از سازوکارهای نظارتی و مراقبتی ویژه‌ای بهره می‌گیرد تا از وقوع هر نوع لغزش رفتاری و خطای انضباطی و سازمانی جلوگیری نماید و یا در صورت وقوع بلافاصله به مداخله مؤثر در آن بپردازد.

افزون بر آن، نیروی انتظامی همواره نظارت‌های مردمی را نیز پراهمیت تلقی کرده و برای این منظور “سامانه ۱۹۷” را ایجاد کرده است تا یکایک شهروندان مسئول از آن طریق؛ پلیس را در جریان نظرات خویش قرار دهند، اما علی‌رغم تمام نظارت‌ها و مراقبت‌های درون و برون‌سازمانی، هر از چند گاهی لغزشی از سوی شمار بسیار قلیل و انگشت شماری از کارکنان چهره می‌کند، که نه‌تنها ممکن است شماری از شهروندان را برنجاند، بلکه انبوه کارکنان خدوم، متعهد و وظیفه شناس ناجا را نیز آزرده‌خاطر می‌سازد.

از همین روی، پلیس هماره بر شدت نظارت‌ها و مراقبت‌های خود می‌افزاید تا مانع از وقوع لغزش‌هایی شود که چهره پاک و اخلاقی سازمان و کارکنان را ملکوک می‌سازد. متأسفانه اخیراً کلیپی در فضای مجازی منتشر شده که بیانگر رفتار نفرت‌انگیز (اخذ وجه) یکی از مأموران در یکی از استان‌های کشور است.

در این خصوص ضروری است به اطلاع شهروندان محترم برساند که سازمان‌های نظارتی و مراقبتی پلیس حتی پیش از انتشار این کلیپ، فرد مذکور را شناسایی کرده و پس از انجام تحقیقات، او را به مراجع قضائی تحویل داده و همزمان پرونده فرد خاطی در کمیسیون‌های داخلی ناجا در حال بررسی است.

بنابراین ما همچون همیشه یادآوری می‌کنیم که گرچه نرخ وقوع لغزش‌های رفتاری در سازمان پلیس بسیار قلیل است، اما اساساً ما این وقوع اندک را هم برنمی‌تابیم و با خاطیانی که با رفتار خلاف خود شهروندان محترم را می‌رنجانند قاطعانه برخورد می‌کنیم.

سرانجام، به شهروندان محترم نیز یادآوری می‌کنیم که “سامانه ۱۹۷” پلیس همچون گذشته آماده دریافت شکایات؛ نظرات و دیدگاه‌های حمایتی ، تأییدی و انتقادی شماست.

تعداد بازدید 175

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ها