اخبار ورزشی

تمجید فدراسیون جهانی کشتی از قهرمانی دلاوران ایرانی

وبسایت رسمی جهانی کشتی به تمجید از تیم ملی کشورمان و تشریح قهرمانی این تیم در جام جهانی کشتی آزاد در تهران پرداخت.

به گزارش خبرنگار دنیای ورزش ؛به نقل از وبسایت رسمی فدراسیون جهانی کشتی، تیم کشتی آزاد ایران با پیروزی مقابل آمریکا برای ششمین بار متوالی به قهرمانی مسابقات جام جهانی کشتی آزاد دست پیدا کرد. در این مسابقات تیم آمریکا با شکست مقابل ایران رتبه دوم را به دست آورد و تیم کشتی آذربایجان با برتری مقابل ترکیه مقام سوم را کسب کرد.

حسن رحیمی مدال آور چهار دوره مسابقات جهانی و برنده مدال برنز با برتری مقابل انتونی راموس با نتیجه ۶ بر ۰ آغازگر پیروزی های ایرانیان در دیدار نهایی بود.
مسعود ابراهیمی پس از چندی غیبت با قدرت و عملکرد فوق العاده ای به مسابقات بازگشت و موفق شد با نتیجه ۶ بر ۲ استیبر آمریکایی به برتری برسد.
در وزن ۶۵ کیلوگرم،‌ کار میثم نصیری و فرنک مولینارو گره خورده بود. کشتی گیر ایرانی در ابتدا با نتیجه ۴ بر ۰ از حریف آمریکایی عقب افتاد اما با بازگشتی رویایی موفق شد ۵ بر ۴ به پیروزی برسد.
جوردن باروز قهرمان المپیک سال ۲۰۱۲ ، روند پیروزی های پیاپی ایرانیان را قطع کرد. وی با نتیجه ۳ بر ۲ موفق شد مقابل پیمان یار احمدی به پیروزی برسد.
اما عجیب ترین نتیجه در وزن ۸۶ کیلوگرم رقم خورد. در این وزن،‌ دیوید تیلر آمریکایی با ضربه فنی حسن یزدانی قهرمان المپیک ۲۰۱۶ را مغلوب کرد. در این مسابقه، یزدانی شروع خوبی داشت و ۴ امتیاز از حریف آمریکایی پیش افتاد، اما در راند دوم از نظر جسمی با مشکل مواحه شد و با ضربه فنی شدن، همه هواداران ایرانی را غافلگیر کرد.
کایل اسنایدر،‌قهرمان المپیک با پیروزی ۶ بر ۰ مقابل امیر محمدی ، امید آمریکا را زنده نگه داشت.
در این لحظه، نتیجه دیدار نهایی ۴ بر ۳ بود و کشتی وزن ۱۲۵ کیلوگرم، قهرمان مسابقات را مشخص می کرد. در این وزن، کمیل قاسمی دارنده مدال نقره المپیک ۲۰۱۶ از تجربه اش استفاده کرد و موفق شد نیکولاس ویازدوفسکی را با نتیجه ۵ بر ۰ شکست دهد تا تیم ملی ایران قهرمان جام جهانی کشتی آزاد در سال ۲۰۱۷ لقب گیرد.
تعداد بازدید 230

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ها