اخبار خودرو

قیمت هایما S7 در بازار ۲ میلیون افزایش یافت

با وجود نزدیک شدن به روزهای پایانی سال همچنان بازار خودرو تغییر چندانی را به لحاظ تقاضا شاهد نیست این در حالی است که به گفته فعالان بازار ، هر ساله بازار خودرو در آخرین ماه سال با رشد تقاضا مواجه می شود.

با وجود نزدیک شدن به روزهای پایانی سال همچنان بازار خودرو تغییر چندانی را به لحاظ تقاضا شاهد نیست این در حالی است که به گفته فعالان بازار ، هر ساله بازار خودرو در آخرین ماه سال با رشد تقاضا مواجه می شود اما در بازار این روزهای اسفند ماه ، تنها متقاضیان واقعی هستند که در صف خرید بازار خودرو قرار دارند به طوری این شرایط و از سویی مدیریت عرضه توسط شرکتها باعث شده که قیمت ها در بازار نوسان چندانی نیز نداشته باشد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران با اشاره به عدم تغییر قیمت ها طی هفته جاری ، اظهار داشت : البته محدودیت در عرضه برخی از خودروها موجب افزایش قیمت دو سه مدل از خودروها در بازار شده است به طوری که قیمت سمند ال ایکس که تا هفته گذشته ۳۱ میلیون و ۸۰۰  هزار در بازار معامله می گردید امروز به ۳۲ میلیون و ۸۰۰ در بازار رسیده است.

سعید موتمنی افزود : همچنین سمندEF7 با افزایش یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان نسبت به هفته گذشته ، طی روز گذشته و امروز با قیمت ۳۳ میلیون و ۳۰۰ در بازار معامله می شود ضمن اینکه سمند SE نیز با اختلاف حدود یک میلیونی هم اکنون به ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در محصولات پژو اختلاف چندانی را در بازار شاهد نیستیم افزود : تنها پژو پارس با افزایش حدود ۵۰۰ هزار تومانی امروز با قیمت به ۳۷ میلیون و ۵۰۰ در بازار خرید و فروش می شود. همچنین اختلاف چندانی در مدل های پژو ۲۰۶ تیپ۲ و ۵ و ۲۰۷ وجود ندارد اما پژو V8 امروز با افزایش ۸۰۰ هزار تومانی روبرو شد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو همچنین از افزایش ۲ میلیون تومانی قیمت هایماS7 اتومات در بازار خبر داد و گفت : طی روزهای اخیر قیمت این خودرو از ۸۳ میلیون به ۸۵ میلیون در بازار رسیده است در حالی که نرخ کارخانه این خودرو حدود ۷۹ میلیون و ۵۵۰ هزار است.

موتمنی تصریح کرد : در حال حاضر هیچ مشکلی در بازار خودروهای داخلی وجود ندارد و تنها گاهی با ایجاد محدودیت عرضه ،بازار قیمت برخی خودروها با نوسان و اختلاف قیمت مواجه می شود.

وی همچنین در خصوص تغییر قیمت محصولات پارس خودرو در بازار گفت :  طی امروز و روز گذشته قیمت ساندرو استپ وی مدل ۹۶ رنگ سفید ۶۳ میلیون و ۳۰۰ و رنگ مشکی آن ۶۴ میلیون و ۳۰۰ در بازار است این در حالی است که قیمت کارخانه این مدل خودرو ۵۲ میلیون و ۵۵۰ در بازار است.

وی در خصوص قیمت محصولات سایپا گفت : در حال حاضر پراید ۱۳۱ با قیمت ۲۱ میلیون و ۲۰۰ و مدل ۱۱۱ آن ۲۱ میلیون و ۷۰۰ و تیبا ۲۵ میلیون و ۴۰۰ در بازار معامله می شود که تقریبا تغییر چندانی در قیمت ها نداشته است.

وی در ادامه  با اشاره به عدم تغییر در بازار وارداتی ها ، اظهار داشت : بازار خودروهای وارداتی نسبت به هفته گذشته اختلاف چندانی را نداشته است و همچنان تعادل در قیمت بر بازار حاکم است و عرضه و تقاضا در شرایط نسبتا منطقی قرار دارد.

منبع : خبر ماشین
تعداد بازدید 337

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ها