در ساختمان وزارت کشور چه خبر است؟!

ثبت نام از داوطلبان ریاست جمهوری به ایستگاه پایانی رسید/ «هاشمی» هم آمد!

آخرین روز ثبت نام از نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در ستاد انتخابات کشور آغاز شد.

به گزارش ایرونیا، آخرین روز ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دقایقی پیش در وزارت کشور آغاز شد.

تا پایان روز گذشته و طی چهار روز، حدود ۱۰۴۵ نفر برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده اند. از دقایق اولیه صبح امروز نیز، تعداد زیادی از اقشار مختلف مردم برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در ستاد انتخابات کشور حضور یافتند.

حضور چهره های ناشناس و غیرمنتظره در ستاد انتخابات کشور برای نامزدی همچنان ادامه دارد.

محمد اونگی دانشجوی بازیگری از بیرجند با ۱۷ سال سن، از اولین اشخاصی بود که امروز نام نویسی کرد؛ وی معتقد است که حداقل ۱۰ میلیون رای دارد.

حسین کردلو با مدرک دیپلم انسانی و متولد ۶۳ که به گفته خودش بیکار است، فرد ناشناس دیگری بود که امروز ثبت نام کرد؛ وی گفت: دیدم همه می آیند و ثبت نام می کنند، گفتم من هم بیایم، خواستم رئیس جمهور بشوم بروم سر کار٬ مدبر هستم اما رجل سیاسی نیستم!

دو خواهر هم در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند که یکی از آنها کارمند هلال احمر و دیگری مدیر موسسه فرهنگی هنری الهام فیلم و ایده پرداز در مسائل فرهنگی است. این دو خواهر به خبرنگاران گفتند: مردم در شرایط حساسی هستند؛ باید ورود می کردیم.

ثبت نام مجدد وزیر سابق کشاورزی

صادق خلیلیان وزیر جهاد کشاورزی دولت احمدی نژاد اولین چهره سیاسی حاضر در آخرین روز ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بود. وی در انتخابات دوره قبل هم ثبت نام کرده بود که انصراف داد.

حاجی بابایی هم آمد

همچنین حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش دولت دهم و یکی از پنج نامزد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی هم دقایقی پیش برای ثبت نام، در ستاد انتخابات حضور یافت.

عوض حیدرپور شهرضایی عضو کمیسیون امنیت ملی مجالس هفتم تا نهم هم با حضور در ستاد انتخابات کشور، ثبت نام کرد.

سید احمد موسوی سفیر اسبق ایران در سوریه و معاون امور مجلس دولت نهم هم امروز در ستاد انتخابات کشور ثبت نام کرد.

بازدید هیئت مرکزی اجرایی از ستاد انتخابات

دقایقی قبل اعضای هیات مرکزی اجرایی انتخابات ریاست جمهوری (حسینعلی امیری، حمید میرزاده و غلامرضا تاجگردون) از ستاد انتخابات کشور بازدید کردند.

هاشمی هم آمد

محمد هاشمی بردادر مرحوم آیت الله هاشمی هم در آخرین روز ثبت نام ها به ستاد انتخابات کشور آمد.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت که نماینده ام را برای ثبت نام به وزارت کشور فرستادم اما آن ها قبول نکردند و هم اکنون خودم به ستاد انتخابات آمدم. باید ببینم که شرایط چگونه رقم می خورد و در صورت مهیا بودن، رقابت هم خواهم کرد.

بازدید کدخدایی از ستاد انتخابات

حوالی ظهر، عباسعلی کدخدایی سخنگو و عضو حقوقدان شورای نگهبان از ستاد انتخابات کشور بازدید کرد و در جریان روند ثبت نام ها و فعالیت اجرایی ستاد قرار گرفت.

ثبت نام عضو سابق شورای شهر

حسن بیادی عضو سابق شورای شهر تهران هم از دیگر ثبت نام کنندگان در روز آخر است. وی که در انتخابات شورای شهر هم ثبت نام کرده است، در جمع خبرنگاران گفت: من تا امروز نیامده بودم چون صلاح نمی دانستم، اما امروز دائم به مردم توهین می کنند و به همین دلیل، برای حمایت از مردم در انتخابات حضور یافته ام.

زاهدی هم ثبت نام کرد

محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در مجلس و وزیر علوم دولت نهم هم با حضور در ستاد انتخابات کشور، ثبت نام کرد.

آمار ثبت نام همچنان بالا می رود!

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، تا ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه امروز ۱۲۷۰ نفر ثبت نام کرده اند.

ثبت نام کنندگان به ۱۳۶۱ نفر رسیدند

علی اصغر احمدی رئیس ستاد انتخابات کشور ساعت ۱۴ امروز و پس از بازدید از ستاد انتخابات در جمع خبرنگاران گفت: در اخرین روز ثبت نام ۳۵۲تا این لحظه برای ثبت نام مراجعه کردند در مجموع ۱۳۶۱نفر ثبت نام داشتیم.

نام نویسی معاون سازمان تبلیغات اسلامی

در میان ثبت نام کنندگان روز آخر، حجت الاسلام سید جواد موسوی هوایی معاون پژوهشی آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی هم قرار دارد که دقایقی پیش ثبت نام کرد.

ادامه دارد…

منبع : خبرگزاری مهر
تعداد بازدید 298

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تازه ها